top of page

טיפול אישי - פרטני 

מהו טיפול פרטני בפסיכותרפיה?

הטיפול הפרטני הוא למעשה דיאלוג רציף המתקיים בין המטופל למטפל. בתהליך המטפל עוזר למטופל להכיר ולהתבונן על עצמו באופן כנה, אמפטי ומכיל. הנושאים שעולים בטיפול הם אלו שהמטופל בוחר להביא ותפקיד המטפל הוא לייצר סביבה בטוחה על ידי נוכחות, מעורבות, אמפטיה והתערבויות מקצועיות שיסייעו למטופל לעבד, להרגיש, לחוות ולקבל בהירות על חייו ועל הדפוסים שמעכבים אותו. מהות הקשר בין המטפל למטופל והיכולת של המטופל לחוש בטוח בתוך מערכת היחסים עם המטפל ולהרגיש שהקשר הוא קשר מיטיב עבורו - הם אלו שלרוב יקבעו את הצלחת הטיפול

כיצד המפגשים האישיים בינינו יכולים לסייע לי?

במהלך הטיפול אנו יוצאים יחד לחקירה משותפת שמטרתה לגלות את המשאבים הפנימיים והכוחות המניעים שלך, כמו כן את דפוסי ההתמודדות במצבים שונים בחייך ובאיזה אופן הם מקדמים או מעכבים אותך. ייתכן שמדי פעם ובהתאם לתוכן, ננסה לזהות את מקור הדפוסים ואת האופן בו התעצבת בהתאם לנסיבות חייך. הבהירות הזו הרבה פעמים עוזרת לנו לאתר את השורש הרגשי שבו התחיל להווצר דפוס מסוים או חלק באישיות ויחד עם המודעות ולווי רגשי קשוב יכולה להתאפשר תנועה חדשה בתוך החיים. בתהליך המשותף אנחנו נשאף לשנות את מה שחוסם או תוקע אותך מלהתקדם בתחומים בחייך, להכיר ולקבל את עצמך, ליצור חיבור לעוצמות ולמשאבים שלך על מנת להשתחרר מאמונות, דפוסים והתנהגויות שאינם מועילים לך. מטרת העל של הטיפול היא להביא אותך לחיות חיים מלאים ומספקים יותר, לממש את הפוטנציאל הגלום בך וללמוד ליצור ולקיים מערכות יחסים שיכניסו יותר בטחון ואושר לחיים שלך.

למי זה מתאים?

לטיפול פונים בדרך כלל כשמרגישים שמשהו בחיים תקוע ולא מתקדם כפי שהיינו רוצים. לא תמיד אנחנו נבין מה בדיוק לא זורם אבל נרגיש כאילו אנרגיית החיים קצת נשמטת לנו סביב תחום חיים מסויים (או יותר) או לחילופין, נרגיש הצפה רגשית, קשיים בתקשורת ועוד. התקווה שעומדת בדרך כלל מאחורי פניה לטיפול היא רצון להתחבר לסיפוק ולתחושת משמעות, לשחרר חוויות של תקיעות, דיכאון, מחסומים רגשיים ואנרגטיים או חרדה בכל מיני תחומים בחייהם ולהעמיק את מערכות היחסים. נושאים מרכזיים שאפשר לתת להם מענה בטיפול פרטני בפסיכותרפיה:

 • חרדות מסוגים שונים

 • קשיים במערכות יחסים ובאינטימיות

 • קושי לייצר זוגיות או להיות בזוגיות

 • דימוי וערך עצמי נמוך, חוסר בטחון

 • התמודדות עם מצבי חולי וחוסר איזון של הגוף (מחלות וכאבים כרוניים)

 • משברי זהות 

 • מצבי טראומה ופוסט טראומה 

 • קשיים בהורות או במקום העבודה

 • דחיינות

באיזו גישה את מטפלת?

הגישה בה אני עובדת בטיפול הפרטני

גישת הטיפול שלי היא אינטגרטיבית (מורכבת ממספר גישות) ומבוססת ברובה על יסודות הפסיכותרפיה הגופנית ועל גישת הטיפול המרכזית בתוכה שהיא הביוסנתזה (גישה המתמקדת במשאבים של האדם ומתייחסת לא רק לחלק הקוגנטיבי אלא גם למימדים הגופניים והרוחניים שלו). עוד על הגישות הללו ניתן לקרוא כאן. בעבודה שלי בטיפול הפרטני אני נשענת על כמה הנחות יסוד מרכזיות, שהן גם ה"אני מאמין" שנבנה בתוכי ככל שצברתי ניסיון בעולם הטיפול:

 • לכל אדם יש פוטנציאל ריפוי עצמי. 

 • לכל מימד של חשיבה, יש גם מימד רגשי וגופני. החיבור והסנכרון ביניהם הוא שתומך בחווית חיים מלאה, עמוקה ומשמעותית. העבודה עם הגוף מקדמת את תהליך הטיפול ומאפשרת שינוי מהותי בזמן קצר. 

 • המרחב שאנחנו פוגשים בטיפול הוא מרחב מיטיב של חקירה משותפת, תמיכה, סקרנות ובחירה הדדית. התפקיד שלי הוא לייצר את המרחב הזה ולשמור עליו בטוח עבורך. 

 • המטרה שלי היא לסייע לך ליצור בהירות לגביך, לגבי הטבע שלך והיכולת להגשים ולבטא את עצמך בעולם, לתמוך בתהליך  שחרור של טראומות ודפוסים מכאיבים כדי לאפשר לך להרגיש יותר משמעות וסיפוק במערכות היחסים שלך.

 • הטיפול, משך התהליך, הגישה והטכניקות בהן אנקוט במפגש אינם קבועים או ידועים מראש אלא מותאמים אל הצורך הייחודי שלך.

מה קורה במפגשי הטיפול?

פגישה טיפולית ראשונה תתקיים לאחר שנשוחח בטלפון ונרגיש שמתאים לנו לעבוד יחד. זו תהיה פגישת היכרות שבה אוכל לקבל עליך רקע נרחב יותר, להבין מדוע הגעת ויחד נגדיר מטרות לתהליך.

משך פגישת טיפול הוא בדרך כלל שעה ומשך תהליך הטיפול משתנה בין אדם לאדם. התהליך יכול להיות קצר מועד (מספר שבועות) או ארוך טווח, ממוקד נושא מסויים או כללי יותר. מסגרת הטיפול והקצב נקבעים בדרך כלל יחד לאחר הפגישה הראשונה.

הטיפול מתקיים ברובו בשיחה ומשלב כלים פסיכולוגיים, גופניים ואנרגטיים. לעתים אני אפנה את תשומת הלב שלך לגוף והעבודה תמשיך משם. הכל תלוי בך, בי ובמרחב שנחליט ליצור יחד.

המטרה המשותפת שלנו בטיפול היא לעצור רגע, להאט את הקצב, להקשיב לרבדים עמוקים יותר בתוכך, לאפשר לך ביטוי אותנטי בתוך קשר טיפולי מיטיב שיש בו הבנה, ניראות, קבלה וחיבור. אנו יוצרים יחד מרחב שמתבונן באופן כנה ורגיש עליך ועל מערכות היחסים שלך, מאפשר למידה חדשה ויציאה בטוחה ומדוייקת יותר לעולם.

כלים וטכניקות בהם אני משתמשת במפגשים יכולים לכלול גם:  עבודה עם הילד/ה הפנימי/ת, תרגילי נשימה ותנועה, מיינפולנס ודמיון מודרך, קונסטלציה מערכתית ומשפחתית, קלפי מודעות, מגע.  

*הטיפולים מתקיימים בקליניקה בכפר סבא או באונליין.

bottom of page